Acta diurna
Aktuality
Sessiones
Proposita nostra
Moderatores
Moderatores honoris causa
Symbolae
Textus
Lingua Latina per se illustrata
Učebnice latiny
Studium v zahraničí
Semináře a kongresy
?ivá latina na internetu
Nexus/Odkazy
Esne oblitus verbi arcani?

 

                ---------------------               
           Circulus Latinus Pragenus
                     commendat:

                     Academiam
            c. n. VIVARIVM NOVUM

               

                             et

               Gregem histrionum
                     c. n. LVPA  

             

                ---------------------

                         CLP in:

             


Scribas ad nos
Aktuality
Ioannes Amos Comenius ante CDXIX annos natus
  

"Magister gentium" die 28. m. Martii ante CDXIX annos ortus est
- dis gratias!

 

"Učitel národů" se narodil 28. března před 419 lety
- Bohu díky!

 
Pellicula de Rosaciola discis mandata et edita! / "Rosaciola" na DVD právě vydána!
Rosaciola - DVD
ČESKY: Divadelní soubor LVPA - Ludi Variantur, Plausus Augetur získal lepší webové stránky www.lvpanostra.net a vzápětí ohlásil dvě nové události, které byste si neměli nechat ujít. Obě se týkají nejnovějšího didaktického filmu Rosaciola, který je určen pro studenty a učitele i pro všechny zájemce o klasické jazyky a kulturu.
Film, který vyšel 23. března na DVD s titulky v několika jazycích, je k dostání za 150 Kč a brzy bude doplněn o doprovodné materiály pro vyučující a pracovní sešity pro studenty. Zároveň se na 30. března chystá jeho veřejné promítání na presti?ní Cornell University v USA.
 LATINE: Grex histrionum LVPA - Ludi Variantur, Plausus Augetur, nova sede retiali (www.lvpanostra.net) exstructa, non modo pelliculam de Rosaciola subtitulis Latinis, Bohemicis, Anglicis, Germanicis instructam, ad usum discipulorum, magistrorum omniumque Latinitatis cultorum aptatam discis mandavit edidit, sed eandem propediem etiam in sede praeclarae Universitatis Cornellianae in Foederatis civitatibus Americae septentrionalis publice dabit. Si hanc pelliculam, cuius singula exeplaria 150 nummis Bohemicis constant, accipere velis, sedem retialem gregis, quem supra memoravimus, adeas illinc discum postulaturus.

Rosaciola - Cornell University

 
Scripserunt de nobis... / Napsali o nás...

Logo České tiskové kanceláře

Kultura s dvojkou

ČESKY: V posledních měsících vzniklo několik článků, které se dotýkají Pra?ského latinského krou?ku , souboru LVPA a latinské Akademie Vivarium Novum v Římě, s ní? spolupracujeme. Tiskovou zprávu z rozhovoru mezi námi a Jiřím Jandou z České tiskové kanceláře převzal server Babinet (Film Rosaciola dokazuje, ?e latina v Česku ?ije i v roce 2011) a Česká televize, která v pořadu Kultura s dvojkou natočila rozhovor s kolegou Bořivojem Markem. Z návštěvy P. Davida Vopřady a Kateřiny Čadkové z Pardubické univerzity v Akademii Vivarium Novum vznikly zajímavé blogové poznámky Proč sekat latinu a Tertium datur. Na blogu filmové kritičky Aleny Prokopové naleznete poznámky z cesty do Říma La dolce vita , které se nás také trochu týkají.

LATINE:  His mensibus nonnulla de Circulo, LVPA, Vivario Novo scripta sunt velut Latine Tertium datur , reliqua, quae supra memoramus, Bohemice.

 
The Authorship of the Vita S. Adalberti: Classical Marginalia to an Unnecessary Controversy

ČESKY:  Jednota klasických filologů si Vás dovoluje pozvat na přednášku v rámci cyklu 2010/2011na téma The Authorship of the Vita S. Adalberti: Classical Marginalia to an Unnecessary Controversy, kterou přednese dr. Cristian-Nicolae Gaşpar (Central European University, Budapeš?) Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 24. března 2011 v 18.00  v prostoru Ústavu řeckých a latinských studií, v budově FF UK v Celetné 20, 1. patro, č. m. 147.

LATINE: Consociatio philologorum studia Graeco-Latina colentium vos invitat ad acroasin, quam a.d. IX kal. Aprl. hora VI vespertina de vita S. Adalberti eiusque auctore Christianus Nicolaus Gaşpar ex Universitate mediae Europae Budapestinensi in aedibus Instituti Graecitati Latinitatique provehendae Facultatis philosophiae Universitatis Carolinae Pragensis Anglice habebit (Celetná 20, concl. no. 147).

Svatý Vojtěch / Saint Adalbert
 
XIX. Letní ?kola klasických studií / Schola aestiva studiis Graeco-Latinis dicata
Vita et mors

ČESKY: Ve dnech 1. a? 4. července 2011 se v Konferenčním centrum FLÚ AV ČR uskuteční ji? 19. ročník Letní školy klasických studií, tentokrát věnovaný umění ?ít a umírat (ars vivendi, ars moriendi). Detaily o akci, která určena pro všechny zájemce o klasické jazyky a kulturu, naleznete včetně programu a přihlášky na jejích oficiálních stránkách

LATINE: Ineunte mense Iulio in aedibus Academiae scientiarum R. P. Bohemicae XIX schola aestiva cultui Graeco-Latino dicata habebitur cuius participes de arte vivendi moriendive, qualis decursu saeculorum fuerit, sint tractaturi.

 
<< Initium < Praeteritum 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sequens > Finis >>

Eventus 55 - 63 ex 96